Scroll Top
ul. Koronkarska 10a, 61-005 Poznań

Biotworzywa na bazie PLA

Lograf-producen-opakowan-ekologia

Poli (kwas mlekowy) – polilaktyd (PLA) biopoliester alifatyczny otrzymywany z kwasu mlekowego uzyskiwanego z surowców odnawialnych poprzez bakteryjną fermentację węglowodanów pochodzących z roślin (kukurydzy, ziemniaków, trzciny cukrowej lub biomasy odpadowej) 

Właściwości PLA są podobne do PS lub PET. PLA charakteryzuje się dużą sztywnością, odpornością na działanie tłuszczów i promieniowania UV, niską palnością. Folie z PLA wykazują stosunkową wysoką barierowość na przenikanie tlenu, CO2 oraz pary wodnej.

Wadą jest kruchość łatwość absorcji wilgoci oraz możliwość degradacji podczas przetwórstwa. PLA uzyskiwany z kukurydzy potrzebuje do procesu degradacji odpowiednich warunków (ponad  50 stopni, dużej wilgotności i obecności mikroograizmów) Zmianę tych włąściowsci można uzyskać poprzez tworzenie kopolimerów PLA z innymi komonomerami lub kompozytów w postaci mieszanin polimerowych.

Folia jest w 100% kompostowalna. Jest odporna na zarysowania , ma wysoką czystość, przezroczystość i połysk. Nie posiada specjalnych wymagań dotyczących pakowania czy składowania. Folia ta stanowi doskonałą barierę – chroni produkt przed niekorzystnym wpływem czynników utleniających z zewnątrz, a jednocześnie zapewnia jego właściwy smak i aromat. Wilgoć może swobodnie przedostać się przez ścianki folii PLA co zapobiega efektowi mgły na okienkach i powoduje szybkie schnięcie warstwy samoprzylepnej.

źródło: Plast Echo

Shopping Cart
Close
  • Brak produktów w koszyku.
Your cart is currently empty.
Please add some products to your shopping cart before proceeding to checkout.
Browse our shop categories to discover new arrivals and special offers.